SZKOLENIA VDA – WYMAGANIA NIEMIECKICH PRODUCENTÓW PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO

Centrum Zarządzania Jakością (QMC) istnieje na rzecz niemieckich producentów OEM i ich dostawców od sierpnia 1997 r. i działa w ramach sekcji Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA).

Rozwój i kierunek działalności VDA QMC nadzorowany jest przez najwyższe gremium niemieckich przedstawicieli zarządzania jakością – Komitet ds. Zarządzania Jakością (QMC), który tworzą managerowie jakości wszystkich producentów samochodów oraz ich licznych dostawców.

Członkowie stowarzyszenia VDA to przedsiębiorstwa mające swoje zakłady produkcyjne na terenie Niemiec, które nie tylko wytwarzają produkt finalny, ale przede wszystkim są to wszyscy producenci oraz dostawcy części i komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Ponadto organizacja VDA publikuje normy i narzędzia jakości, według których niemieccy producenci i dostawcy części dla przemysłu automotive audytują swoich dostawców, między innymi z zakresu: VDA 6.1, VDA 6.3 i VDA 6.5.

Audyt systemu VDA 6.1 – celem jest skuteczność systemu zarządzania jakością:

  • to wewnętrzny lub zewnętrzny audyt w celu ustalenia zdolności jakościowej Systemu Zarządzania Jakością oraz
  • sprawdzenie kompletności i skuteczności podstawowych procesów zgodnie z żądanym standardem (9001, IATF) i uzupełniających specyficzne Wymagania klientów.

Audit procesu VDA 6.3 – skupia się na jakości wyrobu i powiązanych procesów:

  • to wewnętrzny lub zewnętrzny audyt w celu ustalenia zdolności jakościowej wyrobów oraz grup produktowych wraz z ich procesami, oraz
  • sprawdzenie przydatności i zgodności zaplanowanych procesów w celu rozwoju i wytwarzania wybranych zdolnych jakościowo wyrobów oraz grup produktowych, oraz
  • oszacowanie potencjalnego ryzyka w wyrobach, które nie spełniają wymagań, ewentualnie przy dalszej obróbce lub w fazie użytkowanie zostaną uszkodzone albo spowodują uszkodzenia.

Audyt wyrobu VDA 6.5 – skupia się na zgodności wyrobu ze specyfikacją:

  • to ocena cech jakościowych dla wyrobu gotowego i półproduktów, oraz
  • sprawdzenie przestrzegania konkretnych wytycznych na podstawie rysunków i specyfikacji i wymagań Klienta, oraz
  • odchylenia wskazują na niedoskonałości w procesach produkcyjnych.

Nasza Firma

Oferujemy Klientom prowadzenie szkoleń dedykowanych (zamkniętych) i otwartych, doradztwo oraz audyty z zakresu publikacji wymaganych norm VDA oraz narzędzi wspomagających „niemiecki system jakości”.

ORGANIZUJEMY SZKOLENIA W CAŁEJ POLSCE I ZA GRANICĄ. PROPONUJEMY GRUPY SZKOLEŃ DEDYKOWANYCH (ZAMKNIĘTYCH) JUŻ OD 4 OSÓB

SZKOLENIA OTWARTE – TUTAJ

Jeśli interesuje Państwa szkolenie dedykowane dla Państwa Organizacji, zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.