CZŁONEK

CZŁONEK

Trenerzy

Ryszard J-M, mgr inż.

Mgr inż. specjalności lotnictwo uzyskał dyplom na Wydziale Energetyki i Lotnictwa w 1986 r. i po studiach podjął pracę jako konstruktor przy projektach i produkcji samolotów lotniczych w WSK PZL-Warszawa Okęcie. W latach 1989 – 1997 pracuje jako asystent na MEiL-u w Zakładzie budowy samolotów i śmigłowców. Prowadzi ćwiczenia z projektowania i technologii płatowców, laboratoria, nadzoruje praktyki studenckie, a z czasem zaczyna prowadzić wykłady z projektowania płatowców. Ponadto zajmuje się pracami badawczymi w ramach procesów certyfikacyjnych statków powietrznych i studialnymi.

W roku 2003 zostaje powołany na stanowisko wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego ds. technicznych. Przez cztery lata zajmuje się nadzorowaniem w zakresie bezpieczeństwa fabryk lotniczych, organizacji obsługowych oraz lotnisk. Od 2004 aktywnie włącza się w proces wdrażania standardów lotniczych UE i koordynuje proces uznawania polskich certyfikatów w ramach Europejskiej Agencji Lotnictwa Cywilnego oraz akceptacji sprzętu lotniczego użytkowanego w Polsce. Ponadto nadzoruje realizację projektu twinningowego realizowanego na korzyść ULC, w ramach którego min. urząd zostaje skomputeryzowany.  Potem współpracuje z nadzorem ukraińskim przy przygotowaniu takiego samego programu na Ukrainie.

Angażuje się w organizacje linii lotniczej, certyfikację lotniska, tworzy organizację zarządzania ciągłą zdatnością do lotu, a także rozpoczyna prowadzenie szkoleń w zakresie wymagań przepisów lotniczych. Prowadzi proces certyfikacji organizacji produkujących i obsługowych. W latach 2014/5 bierze udział w tworzeniu oprogramowania do zarządzania małymi firmami lotniczymi, które z czasem owocuje jako wzorzec do Centralnej Bazy Zgłoszeń ULC.

W zakresie szkoleń stale rozszerza zakres świadczonych usług o zagadnienia audytowania, systemów zarządzania bezpieczeństwem (SMS) oraz aspektów czynnika ludzkiego i „Just Culture”. Opracowuje i wdraża system zarządzania bezpieczeństwa w 13 organizacjach lotniczych.

Michał K., mgr inż.

Audytor wewnętrzny, nauczyciel, nauczyciel akademicki. Doświadczony praktyk związany zawodowo z branżą lotniczą. Absolwent Lotniczej Akademii Wojskowej o specjalności: zarządzanie bezpieczeństwem w organizacjach lotniczych. Audytor systemów zarządzania jakością wg. ISO 9001, AS 9100, ISO 14001 oraz AQAP 2110. Prowadzone przedmioty w szkole o profilu lotniczym: czynnik ludzki, przepisy prawa lotniczego. Prowadzone zajęcia na uczelni: zarządzanie jakością, zarządzanie ryzykiem. Prowadzone szkolenia z zakresu: ISO 9001, AS 9100, FOD, SMS, Czynnik Ludzki. Wdrażane systemy: System zarządzania jakością wg ISO 9001. Posiadane certyfikaty: Audytor wewnętrzny ISO 9001, AS 9100, ISO 14001.

Marian A., mgr inż.

Audytor jednostek certyfikujących, doświadczony wykładowca. Ponad 30 lat w przemyśle motoryzacyjnym. Długoletnie doświadczenie na stanowisku szefa jakości w przemyśle samochodowym.  Liczne wdrożenia systemów zarządzania jakością według ISO 9001 i IATF 16949 (dawniej ISO/TS 16949).  Trener akredytowany przez VDA-QMC. Doświadczenie z zakresu rozwoju konstrukcji/ procesu produkcji, planowania i realizacji badań wyrobów i komponentów, zarządzania jakością dostaw/ dostawcami. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów na wszystkich poziomach zaawansowania z zakresu ISO 9001, IATF, podręczniki jakości, VDA, Six Sigma, projektowaniu procesów produkcyjnych i systemów pomiarowych, CQI-8,9,27.

Posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu IATF 16949:2016 i audytora wewnętrznego IATF 16949:2016 (jako minimum audytor wiodący jednostki certyfikującej) wymagane przez Organizację IATF.

Marcin W., dr inż.

Wieloletni praktyk w sektorze motoryzacyjnym, ponad 20 letnie doświadczenie w Jakości (Polska i obszar CEE). Pracownik koncernu VW AG. Specjalizuje się w tematyce związanej z zarządzaniem przedsiębiorstwami opartym na modelu podejścia procesowego i motoryzacyjnego podejścia procesowego, wymaganiami standardu IATF 16949, wymaganiami VDA, wdrażaniem nowych uruchomień (APQP), rozwojem audytów wewnętrznych prowadząc szkolenia w firmach branży motoryzacyjnej; praktyczna wiedza z zakresu wymagań specyficznych OEM’s: Daimler, Ford, VW AG, BMW AG oraz narzędzi jakościowych używanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Bogusław Z., mgr inż.

Jest związany z branżą automotive od 25 lat. Dyrektor Globalny ds Jakości i optymalizacji procesów w Firmie, która jest światowej klasy producentem amortyzatorów pasywnych i aktywnych. W swojej codziennej działalności skupia się nad wypracowywaniem i wdrażaniem  rozwiązań systemowych pomagających uzyskiwać wyznaczone cele jakościowe z równoczesnym skupieniem się na optymalizacji kosztów i wspieraniu Biznesu. Bogusław posiada szerokie doświadczenie, które zdobył pracując jako: Lean – Six Sigma Koordynator, Kierownik Działu Jakości, Szef Produkcji, Launch Manager. Od 2012 roku pracuje również jako konsultant doradzając i szkoląc pracowników różnych branż z zakresu LEAN, 6 Sigma, Jakość. Posiada teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat wdrażania szeregu projektów optymalizacyjnych zarówno w zakresie procesów produkcyjnych, jak i usługowych. Współpracował z wieloma producentami z branży automotive – Audi, BMW, Ferrari, Ford, GM, LR, Stellantis, Volvo . Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Certyfikowany Black Belt Six Sigma, opiekun projektów Green Belt w zakładzie produkcyjnym.

Łukasz W., mgr inż. MBA

Plant Manager, Dyrektor jakości, trener, konsultant. Posiada doświadczenie w obszarze produkcji oraz jakości w przemyśle samochodowym oraz doświadczenie przy wdrażaniu systemów ISO 9001, IATF 16949 (dawniej ISO/TS 16949). Auditor akredytowany przez TUV Nord oraz VDA QMC. Jako praktyk prowadzi szkolenia z obszarów funkcjonujących w branży Automotive, głównie z zakresu specyficznych wymagań klientów, systemów zarządzania oraz dokumentacji SZJ. Uczestników szkoleń i warsztatów uczy przede wszystkim praktycznego podejścia i rozumienia wymagań, a także standardów istniejących w branży Automotive bezwzględnie bazując na praktyce i wiedzy z tegoż zakresu. Posiada wiedzę, doświadczenie i kompetencje z zakresu Jakości, Logistyki oraz Zarządzania Produkcją. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z zakresu audytów procesu, audytów systemu, audytów procesu wg VDA 6.3, CSR klientów (głównie BMW, grupa VW, PSA & Renault, Daimler, GM, Chrysler), Systemów zarządzania jakością (globalnie w kontekście jego wymagań, wytycznych, budowy, optymalizacji i zarządzania), Lean manufacturing (5S, kaizen, kanban, TPM itd), Zarządzania specyficznymi wymaganiami oraz ich rozpoznawanie dla nowych i istniejących procesów w organizacji.

Rafał G., mgr inż.

Praktyk automotive z ponad 20 letnim doświadczeniem, na co dzień  pracujący w zakładzie produkcyjnym: specjalista w zakresie: IATF, VDA, CSR; doświadczenie w automotive od 2003, gdzie z sukcesami nadzorował i wdrażał projekty związane m.in. z nadzorowaniem reklamacji, wdrażaniem nowych produktów do produkcji i wiele innych. W swojej pracy zajmował stanowiska Quality Managera, Project Leadera, czy Koordynatora Jakości Dostaw w międzynarodowych firmach, będących liderami na rynku automotive. Auditor zewnętrzny VDA 6.3, auditor systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015, wewnętrzny auditor IATF 16949:2016. 

Michał Sz., mgr

HR Business Partner, Trener biznesu, Auditor wewnętrzny wg ISO 9001.

Pracuje w Dziale Personalnym międzynarodowej firmy branży motoryzacyjnej. Do jego głównych zadań należy m.in. koordynacja procesu szkolenia od analizy potrzeb do oceny efektywności szkoleń, wdrażanie i prowadzenie projektów rozwojowych, prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne, wdrażanie nowych pracowników oraz raportowanie wskaźników personalnych. Ponadto dba o zgodność procesów personalnych ze standardem IATF 16949.

Jako trener biznesu specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu HR, zarządzania sobą w czasie, prowadzenia efektywnych spotkań oraz komunikacji interpersonalnej.

I WIELU INNYCH …

Koordynator projektów: Anna Dratwa, MBA

Absolwentka Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Ekonomii na AE i Finansów i Rachunkowości WSB w Poznaniu. Od  ponad 14 lat związana z doradztwem technicznym, wdrożeniami SZJ i szkoleniami. Koordynuje projekty doradczo-techniczno-szkoleniowe na wszystkich etapach realizacji. Pasjonat motoryzacji i lotnictwa, jak również procesów produkcyjnych, logistycznych i systemów zarządzania jakością, dlatego współpracuje z Organizacjami o profilu działalności produkcyjnej. Współpracuje z Organizacjami i partnerami w kraju i za granicą. Prywatnie sportowiec amator: pasjonat wspinaczki wysokogórskiej, kolarstwa i narciarstwa. Interesuje się pracą mózgu, dlatego czyta książki naukowców – praktyków, którzy badają jego funkcjonowanie, bibliografie słynnych naukowców i wynalazców, jak również książki związane z rozwojem osobistym.

Nasz zespół liczy ponad 30 praktyków z koncernów takich jak: GM, FIAT, VW AG, ZF TRW, 3M, Bosch, Lear Corporation, Kirchhoff Automotive, Tenneco. Wykładowcy Uczelni Technicznych.

Top