CZŁONEK

CZŁONEK

Trenerzy

Adam G., dr inż.

Konsultant z ponad 20 letnim doświadczeniem w biznesie. Posiada praktyczne umiejętności wdrażania nowych rozwiązań optymalizujących procesy wewnątrz organizacji produkcyjnych. Specjalizuje się w wyprzedzającym planowaniu i zarządzaniu poprzez jakość, rozwijaniu projektów obejmujące całe zakłady w środowiskach korporacyjnych. Prowadząc projekty dla klientów OEM branży motoryzacyjnej i energetycznej ma doświadczenie pracy w środowisku wielokulturowym. Czynny szkoleniowiec i konsultant, audytor. Doktorant w Instytucie Inżynierii Produkcji, Politechniki Śląskiej.

Auditor VDA-QMC, ISO 9001; ISO 14001. Doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w obszarach jakości i produkcji w przemyśle samochodowym. Liczne wdrożenia systemów zarządzania jakością wg. ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949, połączone z wdrażaniem specyficznych wymagań klientów jak Formel Q VW czy CSR GM-a oraz Opla. Doświadczenie z zakresu rozwoju procesów produkcyjnych, planowania i realizacji badań wyrobów i komponentów, zarządzania jakością dostaw/dostawcami. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów na wszystkich poziomach zaawansowania z zakresu ISO 9001, IATF i Core Tools: DFMEA / PFMEA, SPC, MSA, APQP oraz PPAP. Audyty VDA, Green belt Six Sigma, CQI-8, 9, 15. Udane reorganizacje pod kątem Lean Manufacturing tj. 5S, one piece flow, line balancing, kanban, one page report.

Łukasz W., mgr inż. MBA

Auditor jednostek certyfikujących, trener, konsultant. Posiada doświadczenie w obszarze produkcji oraz jakości w przemyśle samochodowym oraz doświadczenie przy wdrażaniu systemów ISO 9001, ISO/TS 16949 (obecnie IATF 16949:2016). Auditor akredytowany przez VDA QMC. Jako praktyk prowadzi szkolenia z obszarów funkcjonujących w branży Automotive, głównie  z zakresu specyficznych wymagań klientów, systemów zarządzania oraz dokumentacji SZJ. Uczestników szkoleń i warsztatów uczy przede wszystkim praktycznego podejścia i rozumienia wymagań, a także standardów istniejących w branży Automotive bezwzględnie bazując na praktyce i wiedzy z tegoż zakresu. Posiada wiedzę, doświadczenie i kompetencje z zakresu Jakości, Logistyki oraz Zarządzania Produkcją. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z zakresu audytów procesu, audytów systemu, audytów procesu wg VDA 6.3, CSR Klientów: BMW, Grupa VW (Audi, Porsche), Daimler AG, Kia, Hyundai, Systemów zarządzania jakością (globalnie w kontekście jego wymagań, wytycznych, budowy, optymalizacji i zarządzania), Lean manufacturing (5S, kaizen, kanban, TPM itd), Zarządzania specyficznymi wymaganiami oraz ich rozpoznawanie dla nowych i istniejących procesów w organizacji.

Monika M., mgr inż.

Od ponad 10 lat związana z przemysłem, w tym od 9 z branżą automotive. Specjalizuje się w zarządzaniu nowymi projektami, wdrażaniem metodologii APQP oraz implementacją specyficznych wymagań klientów w organizacji, w tym: GM, VW, BMW, RENAULT, PSA, DAIMLER. Implementuje narzędzia jakościowe stosowane w przemyśle motoryzacyjnym oraz wspiera ich praktyczne wykorzystanie w organizacji oraz łańcuchu dostaw.  Jest częścią projektów od fazy RFQ po walidację budując przy tym relacje z klientami oraz dostawcami. 

Anna J-G., dr

Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Wykładowca. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, socjolog z pasją – obserwuje i bada funkcjonowanie organizacji od wewnątrz. Współzałożycielka i Przewodnicząca Rady Programowej Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów (ESCP). Członek Zespołu w Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją Uniwersytetu SWPS. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Socjologia i Filologia Rosyjska), studentka Uniwersytetu SWPS (Psychologia rozwoju osobistego. Coaching). Ukończyła Akademię Trenerów Biznesu Laboratorium Arkanów Biznesu oraz Śląską Szkołę Trenerów Biznesu Brainstorm Group.

Autorka wielu projektów rozwojowych. Od ponad 10 lat koordynuje i realizuje projekty szkoleniowe dla kadry zarządzającej, handlowców, pracowników produkcji, urzędników, naukowców, nauczycieli i studentów oraz projekty badawcze (m.in. Assessment i Development Center, badania satysfakcji klientów, badania psychologiczne).

Specjalizuje się w prowadzeniu sesji coachingowych (executive i life coaching) oraz szkoleń z zakresu rozwoju osobistego (m.in. z odporności psychicznej, radzenia sobie ze stresem, inteligencji emocjonalnej, asertywności, zwiększania motywacji, zarządzania sobą w czasie, komunikacji, autoprezentacji), współpracy zespołowej i zarządzania pracownikami, profesjonalnej obsługi Klienta czy planowania kariery.

Autorka dwóch książek („Zasady i wybrane techniki komunikacji werbalnej” oraz „Zarządzanie karierami w organizacji”), publikacji naukowych i prelegentka międzynarodowych konferencji.

Pracuje w oparciu o autorskie programy szkoleń, prowadzi zajęcia zgodnie z modelem uczenia się przez doświadczenie, kierując się zasadą: zaangażuj mnie, a zrozumiem, przy wykorzystaniu opracowanych przez siebie narzędzi szkoleniowych. Swoim Klientom pomaga odkrywać mocne strony i pokłady motywacji, budzi kreatywność i zapomniane talenty, inspiruje i pokazuje jak marzenia zamieniać w cele.

Od kilku lat współpracuje z uczelniami wyższymi i studentami z Polski i Ukrainy. Współpracuje m.in. z Uniwersytetem SWPS w Katowicach i Wyższą Szkołą Bankową w Chorzowie.

Od ponad 15 realizuje projekty społeczne dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prywatnie miłośniczka jogi, literatury psychologii pozytywnej, warsztatów bębniarskich, teatru improwizacji, górskich wypraw i kultury wschodniosłowiańskiej.

Michał Sz., mgr

HR Business Partner, Trener biznesu, Auditor wewnętrzny wg ISO 9001.

Pracuje w Dziale Personalnym międzynarodowej firmy branży motoryzacyjnej. Do jego głównych zadań należy m.in. koordynacja procesu szkolenia od analizy potrzeb do oceny efektywności szkoleń, wdrażanie i prowadzenie projektów rozwojowych, prowadzenie procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne, wdrażanie nowych pracowników oraz raportowanie wskaźników personalnych. Ponadto dba o zgodność procesów personalnych ze standardem IATF 16949.

Jako trener biznesu specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu HR, zarządzania sobą w czasie, prowadzenia efektywnych spotkań oraz komunikacji interpersonalnej.

I WIELU INNYCH …

Koordynator projektów: Anna Dratwa, MBA

Absolwentka Fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Ekonomii na AE i Finansów i Rachunkowości WSB w Poznaniu. Od  ponad 12 lat związana z doradztwem technicznym, wdrożeniami SZJ i szkoleniami. Koordynuje projekty doradczo-techniczno-szkoleniowe na wszystkich etapach realizacji. Pasjonat motoryzacji i lotnictwa, jak również procesów produkcyjnych, logistycznych i systemów zarządzania jakością, dlatego współpracuje z Organizacjami o profilu działalności produkcyjnej. Współpracuje z Organizacjami i partnerami w kraju i za granicą. Prywatnie sportowiec amator: latem pływa na desce surfingowej i sup-board’e, zimą – zjeżdża na nartach, głównie po czerwonych i czarnych szlakach. Interesuje się pracą mózgu, dlatego czyta książki naukowców – praktyków, którzy badają jego funkcjonowanie, bibliografie słynnych naukowców i wynalazców, jak również książki związane z rozwojem osobistym.

Nasz zespół liczy ponad 30 praktyków z koncernów takich jak: GM, FIAT, VW AG, ZF TRW, 3M, Bosch, Lear Corporation, Kirchhoff Automotive, Tenneco. Wykładowcy Uczelni Technicznych.

Dane kontakowe

Anna Dratwa, MBA

Dyrektor Zarządzający, Product Manager

anna@sudharapolska.com

dr inż., MBA Przemysław Nowak

Doradca Zarządu

przemek@sudharapolska.com

dr inż. Adam Górniak

Ekspert ds. wyprzedzającego planowania jakości wyrobu i procesu, Trener/Audytor

adam@sudharapolska.com

mgr inż. Monika Mikociak

Project&Quality Manager, Trener/Audytor

monika@sudharapolska.com

mgr Anna Jędrusik

Ekspert ds. HR, Trener Biznesu/Coach

hr@sudharapolska.com

mgr Michał Szendzielorz

Project Manager ds. HR, Trener Biznesu

michal@sudharapolska.com

Top